Start-Stop Akü Nedir?

Start-Stop Akü Nedir?

Start-stop akü, teknolojik değişimler neticesinde gündeme gelen oldukça kaliteli ve çevre dostu akü seçeneklerinden bir tanesidir. Yakıt tüketiminin daha düşük seviyelerde gerçekleşmesi adına tercih edilen bu akü tipi şehir hayatında oluşan yoğun trafik nedeni ile sürekli durup kalkmak zorunda kalan araçlar için idealdir.

2021 itibarıyla üretilen otomobillerin çok büyük bir kısmı start-stop teknolojisi ile üretilecektir. Bu da gelecekte start-stop teknolojisinin çok daha yoğun kullanılmasına katkı sağlayacaktır.

Start-Stop Akü Neden Tercih Edilir?

Akü, araçların elektrik kaynağı olarak bilinen ve aracın çalışması adına değerli seçeneklerden bir tanesi olan ekipmanlardandır. Akünün bozulması ya da hasar görmesi aracınızın çalışmamasına neden olabilir. Diğer yandan yüksek performans sunan akü aracın da yüksek performans ile çalışmasına katkı sağlar.

Start-stop akü; performans ve verimlilik anlayışı ile gündeme gelen oldukça başarılı bir seçenektir. Şehirde sürekli durmak zorunda kalan araçların yakıt harcaması artar. Bu da insanların yakıta daha çok bütçe harcamasına neden olur. Ancak son gelişen teknoloji olan start-stop sayesinde hem yakıt tasarrufu sağlanıyor hem de akünün zarar görmesinin önüne geçiliyor.

Start-Stop Akülerin Diğer Akülerden Farkı Nedir?

Akü, klasik anlamda çalışan araçlarda sürekli devrede olan bir sistemdir. Bu nedenle de aracınız duruyor olsa da yakıt tüketimi devam eder. Ancak start-stop teknolojisine sahip akülerin durma ve kalkma sırasında yakıt tüketmemesi adına daha özel bir sisteme sahip olduğunu ifade etmek gerekir.

  • Bu aküler performans açısından daha başarılı olsa da kullanım ömrü daha kısadır. Bunun en büyük nedeni akünün her duruşta durup tekrar çalışmasıdır,
  • Şarj kapasitesi klasik akülere göre çok daha kısadır,
  • Şarjı çabuk boşaldığından sürekli kontrol edilmelidir. Boşalan bir akünün fark edilmemesi halinde aracınızın elektrik aksamı zarar görebilir.

Mutlu Akü ayrıcalıkları ile aracınızın akü tipi ne olursa olsun en kaliteli çözümlerden faydalanabilirsiniz. Kaliteyi ön plana çıkaran ve performansı daima ön planda tutan seçeneklerimizle sizin en özel çözüm ortağınız oluyoruz. Üstelik sunduğumuz bütçe dostu seçeneklerle de Türkiye’nin en iyi akü markası ile size hizmet verdiğimizi kanıtlıyoruz.

Benzer Yazılar
Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlendi *